OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dla miesięcznika PRESS wybrałem zdjęcie miesiąca. Zobaczcie jakie i dlaczego

Polecam lekturze najnowsze (pierwsze w tym roku) wydanie miesięcznika Press, do którego wybrałem zdjęcie miesiąca.

Zostałem poproszony przez redakcję miesięcznika branżowego PRESS o wybranie, moim zdaniem, najlepszej fotografii jaka została w grudniu 2016 r. opublikowana w prasie lub pojawiła się w serwisie dowolnej agencji fotograficznej. Generalnie zawsze łatwiej jest wybrać ujęcie z zagranicznym serwisów, szczególnie, że w grudniu zrobione zostało bardzo dobre zdjęcie pokazujące zamachowca po zastrzeleniu w Turcji tamtejszego ambasadora Rosji. Zdecydowałem się jednak postawić na fotografię polskiego fotografa. Poniżej do przeczytania mój komentarz uzasadniający wybór.

„Wybrałem zdjęcie z agencji Reporter autorstwa Stefana Maszewskiego. Zrobione 16 grudnia 2016 r., w dzień kiedy politycy zablokowali mównicę sejmową. Fotografia pokazuje fotoreporterów robiących zdjęcia ze środka galerii – miejsca, które po wejściu nowych przepisów dla dziennikarzy sejmowych, byłoby już niedostępne dla większości fotografów. Zdjęcie wybrałem jako symbol pełzającego ograniczania praw fotoreporterów przez kolejne ekipy rządzące.

Dzień wcześniej sam z aparatem i teleobiektywem w ręku stałem w tym miejscu. Myślałem, że być może przez kilka najbliższych lat nie będę mógł robić zdjęć z tej perspektywy. A galeria, to jedyny punkt ,w którym można było sfotografować marszałka en face, czy polityków lewicy. Drugim takim miejscem były centralne drzwi w kuluarach, ale zostały zamknięte dla fotografów i kamerzystów przez poprzednią władzę.”

2 Comments
Share Post
2 Comments
  • Maciej

    HISTORIA DZIEJE SIĘ NA NASZYCH OCZACH

    14-01-2017 at 11:50
  • Kiedyś pro, dzisiaj emerytura

    Dobrze napisane, w samo sedno. Kiedy ja fotografiwałem chyba było łatwiej, nie każdy miał aparat jak dzisiaj.

    14-01-2017 at 12:37

Zostaw komentarz