wojna-na-sportowe-plakaty-fotoblog-piotr-blawicki-foto-blog-photoblog-robert-lewandowski

Bitwa na sportowe plakaty:
Nikon D750 vs. Nikon D4

Podczas trzech ostatnich meczy polskiej reprezentacji fotografowałem półamatorskim Nikonem D750 i profesjonalnym D4. W sumie w prasie ukazało się ponad 30 zdjęć z tych spotkań, w tym 7 plakatów i 3 rozkładówki. Z którego aparatu częściej wybierano zdjęcia na duże plakty? Z D4, czy z D750? Zobaczcie jak wypadła ta rywalizacja. Przy każdym zdjęciu pokazuję jego pełne metadane.

Wybrałem do tego postu swoje publikacje jakie ukazały się w prasie głównie w tym roku. Fotografie pochodzą z ostatnich meczy polskiej reprezentacji, Polska-Gruzja, Polska-Niemcy i Polska-Szkocja. Pokazuję gotowy plakat, zdjęcie z którego go zrobiono oraz metadane tej foty. Przypomnę, że kto jeszcze nie widział, może zobaczyć film jak na meczu sprawuje się D750, wystarczy kliknąć tutaj.

Zobaczmy pierwszy przykład, plakat z Robertem Lewandowskim.

robert-lewandowski-fotoblog-piotrblawicki.com-1

Jak widać na metadanych zdjęcie z plakatu zrobiłem Nikonem D750, czyli 1:0 dla D750

Kolejne przykłady:

arkadiusz-milik-fotoblog-piotrblawicki.com sebastian-mila-fotoblog-piotrblawicki.com lukasz-szukala-fotoblog-piotrblawicki.com

 

 

Jak widzimy oba aparaty idą łeb w łeb 2:2. Zobaczmy kolejne plakaty.

robert-lewandowski-fotoblog-piotrblawicki.com-2 arkadiusz-milik-fotoblog-piotrblawicki.com-3 reprezentacja-polski-fotoblog-piotrblawicki.com

No i mamy 4:3 dla profesjonalnego D4. Zobaczmy kolejne trzy duże publikacje, mianowicie rozkładówki o wielkości wcześniejszych plakatów.

robert-lewandowski-fotoblog-piotrblawicki.com-4 arkadiusz-milik-fotoblog-piotrblawicki.com-3 robert-lewandowski-fotoblog-piotrblawicki.com

W sumie mamy sześć publikacji z Nikona D4 a z Nikona D750 cztery. Należy tutaj nadmienić, że D 4 fotografowałem na wszystkich 3 meczach, podczas gdy D750 używałem tylko na dwóch. Jak widać D750 na boisku daje radę. W następnym wpisie rozbiorę na części kwestie techniczne wykonanych zdjęć. Które były ostrzejsze, który śledzący autofokus lepiej dawał sobie radę oraz które obiektywy pozwalają uzyskać najwyższą jakość.

Przypomnę, że to właśnie apratem D750 zrobiłem zdjęcie nagrodzone w tym roku Nagrodą Specjalną w konkursie BZ WBK Press Foto 2015. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

 

6 Comments
Share Post
6 Comments
 • Ewcia

  Chciałam iść na mecz, ale nie dali mi akredytacji

  01-09-2015 at 09:59
 • Jarosław Kotarbiński

  Już myślałem, że Pan zrezygnował z bloga.

  01-09-2015 at 13:12
 • Jarosław Kotarbiński

  A tak na poważnie, to ile płacą za zdjęcie na plakat.

  01-09-2015 at 13:12
 • Uthark

  Gratuluję wyróżnienia. Wiem, jak trudno jest robić zdjęcia podczas meczu piłkarskiego. Ja dostałem „akredytację” tylko na mecze piłki nożnej klasy mojej córki. Wiem, że zrobienie dobrego zdjęcia to przede wszystkim kwestia umiejętności fotografa (w tym znajomości sprzętu, którym robi się zdjęcia). Dobry sprzęt pomaga, o ile fotograf zna go, a i łut szczęścia nie zaszkodzi, ale umiejętności to podstawa. Pozdrawiam!

  06-09-2015 at 18:28
 • morfeo

  co tu jest pororywnywac?
  d750 to atrapa nikona!

  15-09-2015 at 00:14

Zostaw komentarz