Jak-zarabiac-fotoblog-foto-blog-warsztaty-blawicki-warszawa-5a

Jak zarabiam robiąc zdjęcia – WARSZTATY

25 i 29 czerwca będę prowadził w Warszawie warsztaty, na których opowiem jak zarabiam robiąc zdjęcia. Zobacz szczegóły!

Poniżej przeklejam ogłoszenie organizatora szkolenia:

Jak zarabiam robiąc zdjęcia – WARSZTATY

Tak, tak, wiemy, wielu z Was sądzi, że zarabianie takich pieniędzy na fotografii nie jest dzisiaj możliwe. Że trzeba pracować za granicą, robić sesje gwiazdom do znanych magazynów. Ale są fotografowie, którzy robią w Polsce zdjęcia i tyle zarabiają. Dzisiaj przedstawiamy jednego z nich. Zapraszamy Was na warsztaty z Piotrem Bławickim, który dopracował się własnych klientów. Dodajmy, że Piotr nie robi zdjęć ślubnych ani sesji z modelkami. Przeczytajcie, co on sam mówi:

Kiedy po ponad 20 latach pracy w prasie zwolniłem się z mojej długoletniej redakcji, nadal utrzymywałem się z fotografii prasowej. Stanowiła ona przez wiele lat 100 procent moich dochodów jako fotografa. Im dłużej byłem na rynku jako freelancer, tym bardziej procent moich dochodów z prasy zaczął się zmieniać na rzecz zdjęć komercyjnych. Dzisiaj dochody z prasy wahają się w przedziale zaledwie od 10 do 20 procent. Co roku testowałem kolejne dziedziny i obszary, w których można zarabiać pieniądze, robiąc zdjęcia oraz filmy. Owocem moich  poszukiwań jest baza klientów i branż dla których robię zdjęcia.

Najważniejsze jest to, że moje dochody cały czas rosną i mam ciągle nowe pomysły na ich zwiększanie. Mam też czas na inne projekty. Czas, którego nie miałem, pracując w gazecie. Czy od razu tyle zacząłem zarabiać? Nie, to proces. Do poszukiwania nowych dochodów zmusił mnie kryzys w prasie i drastycznie malejące stawki za publikowane zdjęcia. Dzięki temu, że zawsze byłem kreatywny i dzięki ciężkiej pracy, udało mi się osiągnąć przyzwoity poziom finansowy. Na warsztatach podzielę się, jak do tego doszedłem.

Od razu uprzedzam wszystkich, że nie robię zdjęć ślubnych ani sesji z modelkami! Nie znaczy to, że nie mam znajomych, którzy  mówią: Piotr zrób nam zdjęcia na ślubie, tylko przy tobie będziemy się dobrze czuli w ten dzień. Czasami także ktoś z moich klientów komercyjnych o takie zdjęcia zapyta. Tak zdarzyło mi się w ubiegłym roku. Nawet zacząłem rozważać, czy nie wdrożyć zdjęć ślubnych do mojej oferty. Ponieważ nie znam tego rynku, dałem się skusić na warsztaty z marketingu ślubnego u fotografa poznanego na targach fotograficznych w Łodzi (tak nawiasem, to ma chłop gadane). Czy dobrze zrobiłem, że wydałem pieniądze na to szkolenie? – pewnie tak, bo dobitnie do mnie dotarło, że fotografia ślubna nie jest to dziedzina mojego zainteresowania. Można zarabiać więcej pieniędzy robiąc inne zdjęcia. A zrobienie czasem ślubu znajomym, to bardzo fajna odskocznia.

Dla kogo te warsztaty

Warsztaty przeznaczone są dla osób fotografujących oraz filmujących, którzy nie są zadowoleni ze swoich przychodów. Również dla tych, którzy nie wiedzą, jak zacząć.  Dla tych, którzy nie mają zapełnionych kalendarzy na cały rok i pomimo zaliczenia wielu różnych warsztatów z marketingu ślubnego, nadal zastanawiają się co fotografować, aby podnieść swoje dochody.

Warsztaty głównie dedykujemy osobom spoza Warszawy, bo trudno, aby Piotr szkolił wieloosobową konkurencję na swoim rynku. Nie znaczy to, że dla osób ze stolicy nie ma na  warsztatach miejsca. Dla warszawiaków przewidzieliśmy kilka miejsc, decyduje kolejność wpłat.

Co na warsztatach

Najwięcej czasu poświęcimy na omówienie kolejno dziedzin komercyjnych, które przynoszą konkretne pieniądze. Jakie branże, jakie jest zapotrzebowanie, na jakie stawki można liczyć. Do kogo się zwrócić, aby nawiązać kontakt, gdzie szukać zarobku, jak przesłać ofertę. Jak technicznie wykonywać filmy i zdjęcia, aby nadawały się do sprzedaży.

Krótko omówiona zostanie fotografia prasowa. Choć jest w tendencji spadkowej, to nadal może być elementem stałych dochodów. Poznacie jakie są ceny na rynku, jak zacząć sprzedawać zdjęcia do prasy i agencji fotograficznych, ile można zarobić, skąd wziąć legitymację prasową, gdzie się zgłosić, skąd brać zlecenia, itd. Dowiecie się także o doświadczeniach związanych z wykorzystaniem w fotografii  dronów.

Godzina zostanie poświęcona na to, jak autor obrabia zdjęcia, jakich używa programów, narzędzi, ile poświęca czasu na postprodukcję. Kolejna godzina, to omówienie sprzętu. Co koniecznie musi posiadać fotograf w swojej torbie, a czego można nie kupować. Jakie jest niezbędne minimum. Jakie są sprawdzone zamienniki drogich, firmowych obiektywów.

Kolejnym punkt warsztatów będzie omówienie i przedstawienie produktów jakie można zaoferować klientom, których elementami składowymi są zdjęcia i filmy. Każdy uczestnik będzie mógł po warsztatach otrzymać indywidualny porady. Będzie służyła do tego zamknięta grupa na Facebooku.

Tak naprawdę to „na talerzu” podam kursantom jakie zdjęcia mają robić i komu je sprzedawać. Które dziedziny fotografii omijać szerokim łukiem, a które przynoszą pieniądze. Podzielę się swoim doświadczeniem, na które zdjęcia i filmy nie warto tracić czasu, a na których warto skupić uwagę. Jak obrabiać zdjęcia, aby nie ślęczeć tygodniami przy komputerze, a klient był zadowolony i wracał do nas z kolejnymi zleceniami. Jeśli grupa będzie zainteresowana pokażę, jak komponuję i kadruję zdjęcia, aby były ciekawe i wzbudzały zainteresowanie u klienta.

Mega bonus

I na koniec mega bonus! Na warsztatach Piotr podzieli się z Wami swoim najnowszym produktem fotograficzno-filmowym jaki wymyślił i zaczyna wdrażać w życie. Dlaczego uważam, że mój najnowszy produkt, to będzie hit? Bo zapotrzebowanie na ten rodzaj zdjęć i video podsunęli mi sami klienci. Wynika on z rozwoju internetu. Ale najlepszą cechą tego produktu jest to, że pozwala zarabiać pieniądze co miesiąc. Miesiąc w miesiąc mamy zapewnione zlecenie na nasze usługi w ramach podpisanej umowy. Mega bonus tylko dla tych osób, które wpłacą pieniądze za warsztaty do 15 czerwca.

Cena i terminy

Terminy: 

Warsztaty odbędą się w Warszawie w dwóch terminach:

25 i 29 czerwca 2016. Trwać będą od godz. 10 do 17.

Cena:

płatność do 18 czerwca – 999 zł brutto

płatność po 18 czerwca – 1230 zł brutto

W podanej cenie wliczony jest obiad. Każdy z uczestników otrzyma fakturę VAT. Płatność należy dokonać na poniższe konto z dopiskiem: „Szkolenie: Jak zarabiać.., Imię i Nazwisko, miasto,” oraz wysłanie maila z imieniem, nazwiskiem oraz wybraną datą warsztatów na: agencjadata@gmail.com

Nr konta do wpłat:

Pop Art Media

mBank: 59 1140 2004 0000 3902 7482 8766

Dokładny adres warsztatów zostanie przysłany mailowo na kilka dni przed rozpoczęciem warsztatów. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu na forum lub drogą mailową: filmy@popartmedia.com.pl

strona organizatora: http://popartmedia.com.pl/szkolenia/

strona szkolącego: http://piotrblawicki.com/

Autorem zdjęcia do tego posta jest Tomasz Dziechciarz, któremu dziękuję.

4 Comments
Share Post
4 Comments
  • Dzięki Piotrze. Super było się pobawić fotozabawkami wspólnie.

    01-11-2016 at 11:28
  • Kamil

    Panie Piotrze, kiedy kolejne takie warsztaty się odbędą? Będę wdzięczny za odpowiedź.

    15-11-2016 at 21:38

Zostaw komentarz